Firmamız

2001 yılında kurulan firmamız geçen süreçte taahhüt ve servis faaliyetlerinde de bulunmuştur. Bu süreçte yaşadığımız ve tecrübe edindindiğimiz birçok konu bizim sizlere daha iyi hizmet ve çözüm sunmaya olanak tanımıştır.
Satışını ve dağıtımını yaptığımız ürünler genel olarak uzun yıllardır üretilen sektörde kalitesini kanıtlamış markalara aittir. Şimdi olduğu gibi bundan sonrada "kaliteli ürünler ile kaliteli servis" sözüne uygun ürünler ile hizmetinizde olmaya devam edeceğiz.
Karşılaştığınız teknik sorunlar ile ilgili herzaman size yardımcı olmaya ve çözüm sunmaya hazırız.

PARTNERLERİMİZ

Nu-Calgon Bakım Ürünleri

Merkezi ABD St. Louis, Missouri'dedir.Önceden Calgon ve Calgon Vesta labaratuvarlarının bir parçası olan Nu-Calgon son 55 yıldır kendi markası altında üretim yapmaktadır. Amerikanın alanında lider ve öncü firmalarından biridir. Başlıca ürünleri serpantin temizleyiciler, kireç çözücüler, buz makinası bakım ürünleri ve hvac alanında birçok bakım ürünü sayılabilir. Geçtiğimiz yıllarda Amerika'lı ClenAir firmasını bünyesine katarak, portföyüne organik koku gidericiler ve hava kalitesini arttıran birçok ürün katmıştır. Kaliteden ödün vermeyen firmanın sloganı " Adı üzerinde, kalitesi içinde..." dir.

JB Servis Ekipmanları

45 yıllık bir geçmişi olan firmanın merkazi Amerika , Illinois Aurora'dadır. Üretim alanı havc-r sektörüne yönelik servis ekipmanları, manifold hortumları ve pirinç bağlantı elemanları sıralanabilir. JB ilk taşınabilir vakum pompasını imal eden firmadır. Ürünlerinde kalite herzaman ön plandadır. Ürünlerinin büyük çoğunluğu Amerika'da üretilmektedir.

Microdam Drenaj Pompaları

1996 yılında Kore'de kurulan firma hvac market tedarikçisi olarak başlamış, 2002 yılında drenaj pompası üretimine girmiştir. Pompaların tamamını bünyesinde üreten firma, Kore Carrier ve Samsung firmalarının pompa tedariğini de sağlamaktadır.

STI Termostat Koruyucular

35 yıllık bir geçmişi olan firmanın merkezi Amerika'dadır. Firmanın ilk üretimi, yangın panik butonlarını hırsız ve vandallardan koruma amaçlı yaptığı koruyucular olmuştur. Frmanın yangın güvenlik, koruyucular alanında 1000'nin üzerinde ürünü bulunmaktadır.

TARİHÇE

 • 2001Kuruluş

  Sektörde edinilen 8 yıllık iş tecrübesi birikimiyle Sibaklima kuruldu. Şirketin ana iştigal konusu mekanik tesisat taahhüt işleriydi. Bu yıllar içerisinde Paşabahçe, Altınyıldız, Vakko, Coşkun Sucuk, Doğan Holding, Eczacıbaşı Holding gibi tanınmış firmalara birçok proje ve taahhüt hizmetleri verildi.
 • 2006Servis

  Gelen talepler ve ihtiyaçlar neticesinde şirket bünyesinde servis birimi kuruldu. Taahhütünü yaptığımız projelere bakım hizmetleri de verilmeye başlandı. Bakım ve servislerde yurtdışında kullanılan ancak ülkemizde olmayan ya da bulunması zor olan ürünlere ihtiyaç duyuldu. Bu bizi ürün araştırma ve arayışına yönlendirdi.
 • 2010Satış ve Dağıtım - Sodex 2010

  Klima ve soğutma alanında bakım ürünlerinin Türkiye satışı ve dağıtımı için Amerikan Nu-Calgon firmasıyla ilk temas kıruldu. Firma taahhüt ve bakım hizmetlerinİ bırakarak, satış ve dağıtım faaliyetlerine yöneldi. Ürünler 2010 Sodex fuarında sergilendi.
 • 2011COOLEXPO 2011

  10-12 mart 2011 tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy'de düzenlenen COOLEXPO2011 fuarında ürünlerimiz sergiledik.
 • 2012Sodex 2012

  2012 yılında drenaj pompası üreticisi Kore'li Microdam firması ve Amerikan servis aletleri üreticisi JB ile ürün portföyü genişledi. 02-05 Mayıs 2012 tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy'de düzenlenen SODEX2012 fuarında ürünlerimiz sergiledik.
 • 2014Sodex 2014

  7-10 Mayıs 2014 tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy'de düzenlenen SODEX2014 fuarında ürünlerimiz sergiledik.
 • 2016Sodex 2016

  4-7 Mayıs 2016 tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy'de düzenlenen SODEX2016 fuarında ürünlerimiz sergiledik.